RSS Facebook

Novinky 

[IMG]

První máj je nejen lásky čas....

01. 05. 2024 | ... a proto pokračujeme v naší zlínské krasojízdě :-) Opět tu máme Miroslava Drofu a to jeho projekt největšího závodu na kovovou bižuterii ve střední Evropě, nejvýraznější aplikaci zlínské architektury na Jablonecku.

[IMG]

Jsme zpátky!

01. 04. 2024 | Po delší odmlce, způsobené prací na jiných projektech jsme zpět a v plné síle. Tentokrát konečně nastal čas podívat se také na poválečnou architekturu, která stále nezaslouženě stojí ve stínu starších staveb a je stále více ohrožována demolice. Jablonec má v této oblasti také co nabídnout, jak dokládá první letošní aktualizace, která je skutečně plnotučná :-) Seznámíme se tak s architektem Miroslavem Drofou, věhlasným projekčním ústavem Centroprojekt a jejich první realizací v Jablonci - podnikem zahraničního obchodu Jablonex. Bon apetit!

[IMG]

Auta & architektura

07. 12. 2023 | Příznivci našeho webu, srdečně vás zveme na křest publikace Auta & Architektura. Motoristické stavby okresu Liberec a Jablonec nad Nisou. Křest knihy bude doplněn o tématickou přednášku, prodej samotné publikace a následnou autogramiádu.

[IMG]

Jablonecký fenomén

01. 09. 2023 | Patrně nejzajímavějším jabloneckým specifikem jsou exportní domy, určeny pro bydlení majitele firmy a zároveň sloužily jako reprezentativní prostor, vzorkovna, zasilatelství a k ubytování obchodních partnerů. V rámci dnešní aktualizace se podíváme na zoubek exportnímu domu firmy Sachse v Liberecké ulici od Emiliana Herbiga.

[IMG]

Držte si kloubouky, jedeme z kopce!

01. 08. 2023 | Dnešní aktualizace se týká jedné z nejvýraznějších osobností historismu v Jablonci nad Nisou, architekta a stavitele Franze Haslera a jeho zřejmě nejvýznamnější realizaci, pozoruhodné palladiánské vily Karla Krale :-)

[IMG]

Jakob Schmeissner

01. 07. 2023 | Začali nám prázdniny a tak jsme v rámci tipů na výlety po rozmanitém okrese Jablonec nad Nisou konečně doplnili jednu z realizací významného norimberského architekta Jakoba Schmeissnera, mj. autora pozoruhodného Liebiegova městečka, kterou postavil pro liberecké textilní magnáty, Liebiegy v Železném Brodu. Už teď Vám můžeme slíbit, že další autorovy stavby budou následovat :-)

[IMG]

Budova státních úřadů a její autor

01. 06. 2023 | Jako každé okresní město získal i Jablonec nezbytnou budovu státních úřadů. Zde nebylo využito nějakého staršího objektu, ale vznikla reprezentativní novostavba a to dokonce dříve, než v sousedním Liberci. Autorem projektu byl pražský architekt Antonín Pfeiffer.

[IMG]

První máj je lásky čas

01. 05. 2023 | a také čas pro novou plnotučnou aktualizaci, která se tentokrát věnuje evangelickému kostelu Dr. Farského.

<Stránka 1/7<