RSS Facebook

Diskuse 

Co si myslíte o projektu jablonec-gablonz.net?

 

Založeno: 25. 01. 2015 | Počet příspěvků: 3

Spustili jsme nový web, který by měl podpořit vědomí o architektuře v Jablonci a jeho okolí. Nehodláme se věnovat jen historickým stavbám, ale chceme vyvolat i diskuzi o vizi, jakým směrem by se mělo město formovat. Zde je prostor pro kritiku, pochvalu a podněty.

Vložte odpověď:

Diskuze

Zdenek | 02. 03. 2018 | 09:20 Odpovědět

Jsem rád, že tento web existuje. Nesmírně mě zajímá historie severních měst a rád zde pročítám informace o jednotlivých objektech. Velmi poutavé a držím vám palce! Děkuji. Jen tak dál. Zdenek z Jindřichovic p. S.


eMBe | 25. 10. 2015 | 02:31 Odpovědět

Jsem rád, že vznikají projekty, které šíří osvětu a šetří čas při hledání informací. Ne každý to ale vidí stejně. Někteří historici přicházejí díky internetu o svůj monopol a jejich knihy i výstavy o exkluzivitu. Znám mezi jabloneckými historiky zavilé odpůrce Wikipedie a jakéhokoli zveřejňování historických obrazových materiálů. Jejich upřímný názor na tento projekt bych si rád přečetl... Panu Zemanovi skládám poklonu a přeji mu dostatek energie a nadšení při doplňování virtuálního atlasu o další zajímavé stavby. Fandím i oběma "dovolenkářkám", hlavně pak Dýdě – kamarádce z Rampy :-). Nevím jak bych pomohl, snad jedině focením... Zdraví M.


JZ | 25. 10. 2015 | 17:07 Odpovědět

Zdravím a děkujeme za podporu. To co píšete je pravda - já zas zastávám opačný pohled a jakožto "myšlenkový komunista" se rád podělím s lidmi a myslím si, že meritem by v tomto ohledu mělo kultivovat občany měst a dle hesla "Člověku se lépe ničí to, co nezná" se snažím upozorňovat na kvalitní a zajímavé stavby, což by snad do budoucna mohlo přinést ovoce v rámci vazby a vztahu obyvatel ke svému městu. Pro mě osobně je to lepší, nežli si držet to své pod pokličkou a v rámci akademických prací a časopisů to elitářsky zpřístupňovat jen odborníkům (onen dosah totiž moc širší není, běžný člověk asi moc nečte odborné časopisy) a pak se vzájemně plácat po ramenou..... Ostatně vždy je možnost něco napsat a pak to přes internet "dát" široké veřejnosti :-)
Mějte se fajn

JZ


[IMG]